reede, 12. juuni 2015

...and a fresh made cup of tea

Glögi
Kõik, kes seda väikest nurgakest jälgivad, peaksid juba teadma, kui väga ma teed armastan. Seega polnud see mingi ime, et ma aasta alguses natukene laristasin. Mõni isegi võib-olla nägi Twitteris, kui palju (või vähe) erinevaid teesid ostsin. Teepood minusuguste jaoks mõeldud ongi :)
Ühe elamuse sain juba enne teede proovimist, nimelt on nende pakendid hästi ilusad. Ausõna, nii stiilsest pakist on lausa lust teepuru võtta. Vaadake ise kõrvalolevat pilti, kui mind ei usu.

Siiamaani olen proovinud 6 teed, aga varsti lähen järgmise kallale. Kaks rohelist on juba ka otsas, sest roheline tee on mu lemmiktee. Või noh, üks lemmikutest. Nii Jasmiinitee kui ka Fast Rabbit saavad siinkohal kiita. Esimene on absoluutselt parim jasmiinitee, mida mina kunagi proovinud olen. Jänkutee aga tekitab tunde, justkui istuks päikeselisel päeval aias. Mõnus värske aroom ja maitse. Mõlemad meeldisid ka teistele, nii et pole siin midagi ainult minupoolne kiidulaul. 
Head ööd

Ainus, mis minus pettumust tekitas, oli Šokolaadikild. Ma ootasin enamat, mis nii ahvatleva kirjelduse puhul on ka arusaadav. Mulle ei tundunud kordagi, et ma sööks šokolaadiküpsiseid. Küll aga meenutas tee lõhn mulle kõvasti kohvi oma, mis iseenesest pole ju halb, aga ma pole kohvisõber. Pettumust ei valmistanud aga Head ööd. Tõsiselt mõnus taimetee, mida lonkshaaval hea õhtul juua. Uni tuleb tõesti parem, eriti siis, kui tee sisse mett lisada ;) Tegu on ka Timmu lemmikuga, sest siin on piparmünti. Meie kiisu nimelt on piparmünditee suur austaja ning peale lähevad ka teised segud, mis nimetatud taime sisaldavad.
Mesine honeybush
Minu absoluutsed lemmikud on Glögi ja Mesine honeybush. Glögi oleks täiesti tavaline puuviljatee, kui poleks seda vürtsist aroomi, mis automaatselt talve tagasi viib. Jah, ma lootsin tegelikult, et ka maitses on vürtse rohkem tunda, aga mis parata. Peale selle on just Glögi kõige parema väljanägemisega. Siinkohal tulebki tõdeda, et ka see tee on otsa saanud.

Honeybushi tee näeb samuti üsna hea välja, seda tänu karamelli- ja maasikatükkidele. Esimesed maitsevad nagu iirised. Ma ei suutnud vastu panna ja pidin proovima. Meeldiva lõhna annavad just maasikatükid, mis koos nende "iiristega" meenutavadki maasikakaramelli. Hõrgu joogi maitse on siidjas ja seda täiesti ilma mee või suhkruta. Neid lisada tundubki patt. 

Kogu see jutt ja need pildid tekitavad teeisu. Mul ei jää nüüd muud üle, kui kann tulele panna ;)

4 kommentaari:

 1. Mõni aeg tagasi üritasin end kasvatada puruteed jooma. Tulemuseks oli totaalne ummistus, kolmandal päeval.
  Jõudsin järeldusele, et see on märguanne kõrgemalt poolt ning joon puruteed edasi. Tšeiloni Elevantsiteed.
  Ma pole suurem asi snoob ja tore on...
  Pakun, et snobismiradadele asudes, ainult ummistusega ei piirdutaks.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oled sa kindel, et ummistus millestki muust tingitud ei olnud?

   Kustuta
  2. Jah, Pika-Trossiga-Onu, kes kolmanda kutse peale kohale ilmus ja majandama hakkas, tõmbas torustikust välja umbes rusikasuuruse teepuruplönni.
   Khm, ma pean silmas MAJASISESEST äravoolutorust - igaks juhuks mainin.

   Ps. Ütle üks põhjus, miks peaks keegi Haapsallu tulema/sinna minema.
   Sõbraga tekkis üks mõte.

   - Kalmsten.

   Kustuta
  3. Haha, nojah siis.

   Ma ausõna ei oska ühtegi põhjust öelda, kui just mingi ürituse pärast kohale ei tulda. Kes ikka provintsi ronida viitsib? :D

   Kustuta