laupäev, 23. mai 2015

We are the heroes of our time ehk Eurovisioon - Osa 3

Olemegi tähtsündmuseni jõudnud, käes on suur finaal. Kui ma eelmisel aastal ütlesin, et Austraalia võiks igal aastal esineda, siis sel korral nad lausa võistlevad. Jah, nende suur unistus on täide läinud. See on küll lauluvõistluse suure juubeli puhul, aga võidu korral on nad oodatud osalema ka järgmisel aastal.

Oi, milline üllatus, õhtujuhid pandi laulma. Peale selle veel tüüpiline lapstööjõu kasutamine, nii et kõik linnukesed on siiamaani kirja saadud. Ausõna, ainult orkester oleks parem olnud, aga mis parata. Fännivideode põimik, mis taas näitab, kuidas sildu ehitatakse. Mul hakkab sellest sildade jamast veidi üle viskama.

Sloveenia Jälle need kõrvaklapid ja pitskardinatest kleit. Mul on tunne, nagu oleks tal nina kinni. Kui porgandid teeks häält, siis see oleks tema hääle sarnane. Ma arvan.

Prantsusmaa 
Nüüd siis üks lugu, mida me varem kuulnud ega näinud pole. Või noh, mõni on kuulnud ikka. Mina rohkem kuulda küll ei taha.

Iisrael
Haha, Iisraeli Justin Timberlake. Ei, see lugu ei hakanud mulle rohkem meeldima, aga ma olen kindel, et see meeldib paljudele. Oh jah, ma ikka ei suuda uskuda, et selline asi tuli Iisraelist. Viga on minus, ma tean.

Eesti
Tihti juhtub nii, et meie eurolugu mulle ei meeldi, aga sel aastal on teisiti. Meil on tänavu tõesti hea lugu. Elinal õnnestus nutta ka, nii et kõik on täpselt nii nagu peab.

Suurbritannia
Mulle electro swing meeldib, aga see siin... Sellel lool oli potentsiaali, aga lauljad rikkusid asja ära.

Armeenia
Igaüks laulab ikka oma lugu. See on häiriv, nagu mingi Paabeli torn. Eks ta mõnes mõttes ole ka, nad on ju maailma eri paigust pärit.

Leedu
Mulle meeldib see laulja kleit ikka veel. Ma ei tea, mina ei tunne seda armastust eriti. Või noh, ma tunnetan seda, et neile meeldib see, mis nad teevad. Tüüpiline eurolugu minu jaoks, pean õppima selliseid armastama.

Serbia
Sel korral ma vähemalt teadsin, mis mind ees ootab. Kostüümitrikk ja suurem tantsunumber. Ma poolfinaalis tõesti ei osanud midagi sellist oodata. Ma arvasin, et see on lihtsalt selline tümpsuga ballaadilaadne toode. Selle võistluse puhul on ju selline asi tavaline.

Norra
Ei, see ei ole minu teetass. No ei ole midagi teha.

Rootsi
On üks pilt, mida ma enam peast ei saa. Ma ei tea, kas see tuleb lauljale kasuks või mitte. Igatahes saan ma aru, miks Rootsi suurfavoriit on.

Küpros
Unelaulu aeg. Tunnistan ausalt, et viisin selle loo ajal koerale süüa. No mis teha, pontul oli kõht tühi juba.

Austraalia 
Nii tähtis nina, et tal ei kõlvanud isegi intervjuusid punasel vaibal anda. No olgu siis. Aplaus oli vägev, nii et hakka või kartma.

Belgia
Ma ei tea, ma pean seda lugu vist veel mõned korrad kuulama, et see mulle päriselt meeldima hakkaks. Teisel korral tundus juba päris okei. Timmu aga hakkas jubedasti kräunuma.

Austria
Ma olen vist õel inimene, sest ma mõtlesin, kui kahju mul on, et see trikk korralikult välja tuli. No pani klaveri põlema ja ainult klaver põleski. Mina oleksin tahtnud näha seda versiooni, kus asi natuke rappa läheb.

Kreeka
Hea üritus, Kreeka! Ma tahaks teada, kuidas nad võidu korral Eurovisiooni korraldaks. Saksamaa annab raha või?

Montenegro
Rahvas plaksutas kaasa juba enne seda, kui mees suu lahti tegi. Ma pean ennast kordama, emakeeles kõlavad lood palju paremini.

Saksamaa
Nojah, mis ma öelda oskan. Mitte midagi ei oska. Ma olen õnnelik, et see läbi sai. Mind ei üllata üldse, et fännid seda viimase koha vääriliseks peavad.

Poola 
No kuidas sa teed nalja kellegi üle, kes ratastoolis on. Ei noh, tegelikult polegi naljatada vaja, sest oli taas selline ninnu-nännu ballaadikene.

Läti
Ma kardan, et ma ei hakka seda lugu kunagi armastama. Ta tundus nagu mingi šamaan seal laval. Pobises seal nõiasõnu ja läks ise transsi.

Rumeenia
Nii tore, kohvrid on laval ja laul on emakeelne. Suuremalt jaolt vähemalt. Lõpus ütleb, et ei tohi lapsi maha jätta, aga enda oma jättis green roomi. *itsitab*

Hispaania
Oh, taas üks kostüümitrikk! Ma lootsin salamisi, et tüüp on nii närvis ning tõmbab selle ürbi valel ajal ära. Kahjuks seda ei juhtunud. Kõik toimis nagu kellavärk ning kuldne kleidikene oligi maailmale paljastatud. Lugu ise polnud suurem asi, nii et seepärast ka see trikike.

Ungari
Sõjavastane hipilugu. Ma unustan loo kohe ära, kui see läbi saanud on. See ei ole tavaliselt hea märk.

Gruusia
Näitsik laulab, kuidas ta on sõdalane, aga sellise sõdalase võtab igaüks rajalt maha. Natuke naljakas on see lugu muidugi eelmise pala valguses.

Aserbiadžaan
Ikka keskendusin ma rohkem tantsijate jälgimisele. See ei ole kunagi hea märk, sest sel juhul on lugu ise lihtsalt nii kuradima igav.

Venemaa
No pole midagi teha, see on Eurovisiooni jaoks loodud lugu. Selline suur ballaad, mis fännidele meeldib. Isegi siis, kui see tuleb Venemaalt.

Albaania
Ma ei tea, minu poolest oleks see võinud olemata olla.

Itaalia
Tavalistest peredest pärit superstaarid. Nojah, rags to riches. Paar viimast aastat on Itaalia mulle meeldinud, aga see ei läinud mitte. Ma olen seepärast isegi kurb natuke...

Need trummarid olid kõik nii õnnelikud, et kõhe hakkas lausa. Conchita näeb kogu aeg nii hea välja. Arutasime just L-iga, kuidas tal küll nii peenike piht on. Kui keegi teab, andke kommentaarides teada.

Tulemused! Nii hea, et esimesena kohe ühe punkti kätte saime. Reikop ei pidanudki närveerima, et meil 0 punkti on. Oi, Tanja kadus ka ära. Portugal kadus, Eesti kadus... ei tea, kes järgmisena ära kaob. Gruusia kadus ka ära. See on huvitav, nagu oleks ajas tagasi läinud. *itsitab*

Mulle meeldib, kuidas enamasti antakse suuremaid punkte ikka lähematele naabritele. See ei muutu vist kunagi. Naljakas on kuulata, kuidas Reikop ei ole rahul sellega, et Läti saab rohkem punkte kui meie. Võitjaks osutuski suurfavoriit Rootsi! Te nägite seda ju ette. 
2 kommentaari:

  1. Ma ei näinud midagi ette. Vaatasin algul sinuga koos, aga nii igav oli, et panin tv kinni, nii et ka võidulugu kuulasin alles nüüd. Võitjamaa sain teada samal ööl :D

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Jah, oli küll igavam kui tavaliselt. Niimoodi pole sellel "lauluvõistlusel" varsti enam mõtet.

      Kustuta