kolmapäev, 26. juuli 2017

The Darkness - Hot Cakes (2012)

Kuna The Darknessil ilmub oktoobris uus album, järjekorras viies, siis on paras aeg meenutada nende comeback albumit Hot Cakes. Tegu siis selle plaadiga, mis anti välja peale mõne aasta pikkust pausi taas algupärase koosseisuga. 

Esimene singel albumilt oli "Nothing's Gonna Stop Us", millele Thom Lessneri abiga naljakas animeeritud video tehti. Lugu ise on kirjutatud aga bändi algusaegadel, kui nelja liikme asemel oli veel viis. Avarada "Every Inch Of You" on parajalt kaasakiskuv, aga siis tuleb üks vastuoluline lause. Kuigi "suck my cock" on lauldud Justin Hawkinsile omase kõrge häälega, on see siiski veidi halvamaiguline.

Hot Cakes on üsnagi lihvitud toode, rohkem vaja oleks aga just bändi esikalbumile omast toorust ja jõulisust. Fännide lemmik "Concrete" suudab seda ka pakkuda. Võib-olla üllatuslikult on üks väljapaistvamaid lugusid "Street Spirit (Fade Out)", mis seni ainus bändi poolt salvestatud cover. Tegu siis teada-tuntud Radioheadi palaga. The Darknessi esituses kõlab see aga rohkem kui midagi Iron Maideni repertuaarist.


Sõnade temaatika on seinast seina, aga ikka ja alati humoorikas võtmes. Võtkem või "She Just A Girl, Eddie", mis pajatab meile trummar Ed Grahami suhtest, õigemini selle lõpust. Kirss tordil on aga deluxe versioonil leiduv demo "Pat Pong Ladies". Pole midagi teha, klassikaline The Darkness. 

Sedasi annab kokku võtta ka terve albumi. Kõik on justkui paigas, kõik on justkui õige. Olles plaadi lõppu jõudnud, mõistad, et see saabki olla ainult The Darknessi album. Vendade Hawkinsite kitarrikäigud ja -soolod ning Justini vokaal ei jäta kahtluseks ruumi. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar