esmaspäev, 7. november 2016

Lady Gaga - Joanne (2016)

Eelmisel kuul ilmus Lady Gaga kauaoodatud uus album, mis on järjekorras juba viies. Tegu kõige isiklikuma kauamängivaga artisti diskograafias. Gaga on alati hea laulukirjutaja olnud, aga eelnevate albumite puhul juhtus tihti, et loo sõnum kogu produktsiooni juures veidi kaduma läks.

Albumi esiksingel "Perfect Illusion" on ka kõige n-ö. turvalisem lugu. Lihtne tantsutümakas, mis peaks üldisele publikule hästi peale minema. "A-YO" ja "John Wayne" on väga Gagalikud, meenutavad tema loomingut enne ARTPOPi. Ka eneserahuldamisest rääkiv lugu "Dancin' In Circles" on sama masti.

Minu arvates on Lady Gaga hiilanud alati ballaadidega, nii ka antud kogumiku puhul. Nii "Million Reasons" kui ka "Angel Down" on klass omaette, just vokaalse poole pealt. Viimase puhul meeldib mulle deluxe versioonil olev work tape isegi rohkem, mis tõestab taas, et üleprodutseerimine on patt. Albumi üks läbivaid mõjutusi on kantrimuusika, mis on kõige tuntavam loos "Sinner's Prayer". Ka nimilugu ise on selline tore lõkkeõhtu pala. 

Paljuski on see album minevikku vaatav, nii sisu kui ka teostuse poolest. On pilkuheite nii 60ndatesse kui ka 70ndatesse. Sellele on kaasa aidanud ka Gaga jazzalbum Tony Bennettiga, mis on võib-olla üks parimaid asju, mis noore naise karjääris kunagi juhtunud. Tundub, et nüüd usub ta oma vokaalsetesse võimetesse rohkem. Tõestuseks duett Florence Welshiga, keda Gaga ise üheks hetke parimaks vokalistiks peab.  

Joanne on laulja-laulukirjutaja album, mis praegusel singlite ajastul on väga tervitatav. Paljuski on "Perfect Illusion" eksitav singel, sest tantsumuusikat leiab sellelt plaadilt tegelikult vähe. Rohkem meenub aeg, mil Lady Gaga veel Stefanina lokaalides klaveri saatel esines. Kuigi naine pani albumile sellise nime oma surnud tädi auks, siis võtabki tema enda keskmine nimi Joanne selle kõige paremini kokku. Joanne on kuldne kesktee Stefani Germanotta ja Lady Gaga vahel.

Lady Gaga koduleht 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar