teisipäev, 11. oktoober 2016

Amanda Palmer & Jason Webley - Sketches For the Musical JIB (2016)

Amanda Palmer andis hiljuti välja EP viie looga, mis on kirjutatud kahasse Jason Webley'ga. Nende koostöös sündis mõned aastad tagasi ka Evelyn Evelyn. Lood on mõeldud muusikali JIB tarvis, mis nüüd kohe kinlasti ka valmib, kuna Kickstarteriga saadi raha projekti tarvis kokku.

"The Box Song" on klassikaline Amanda Palmer oma tuntud headuses. Lugu kuulates tekib tunne, et ta laulab endast ja mitte mingist väljamõeldud tegelasest. "The Wolf Song" on veidi judinaid tekitav. Jasoni sosistamine tuleb väga hästi esile kõrvaklappides. Kui te loo lõpuks olete aru saanud, kes siis ikkagi ukse taga on, siis andke mulle ka teada. "The Boat Song" on ehtne punk-kabaree, isegi rohkem kui The Dresden Dolls oli/on. See on kõige pungilikum lugu, mis Palmer kunagi kirjutanud. "The Fear Song" meenutab taas Amanda soololugusid, "The Star Song" laseb ka Jasoni vokaalil rohkem särada, mis on vägagi tervitatav. Ka selles laulus on palju sosistamist, nii et ärge siis seda maha magage.

The Dresden Dollsi ja Evelyn Evelyni fännidele on need lood nagu mesi nende kõrvadele. Samuti läheb see peale teistele punk-kabaree austajatele. Tänu Patreonile on EP Bandcampis saadaval lausa tasuta, kuigi võimaluse korral oleks ilus ikkagi oma kukrut natuke kergendada. Jason Webley kodulehelt saab tellida piiratud koguses vinüüli, millel pidavat kaks lugu veel olema. Kogu värgi kohta saab natuke rohkem lugeda Amanda Palmeri kodulehelt, sealt leiate ka laulusõnad. Plaadiümbrise kujunduse autoriks on Vladimir Zimakov, kes on mõlemaga ka varem koos töötanud.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar