pühapäev, 15. mai 2016

Pinget täie raha eest ehk Eurovisioon 2016

Kuna ma sel nädalal olen pidanud päris hilja tööl olema, siis jäid mul mõlemad poolfinaalid nägemata. Te võite ise ka ette kujutata, kui kurb ma selle tõttu nüüd olen. Võin aga öelda, et nüüdseks olen kõik lood ära kuulanud-vaadanud, nii et ma juba tean, mis juhtuma hakkab. Kahju muidugi, et Jüri edasi ei saanud. Lugu oli meil ju päris hea, aga eks see võistlus ole rohkem ikka lavastuse ja kärtsu-mürtsu peale üles ehitatud.

Paari finaali pääsenud loo puhul oli küll küsimus, kuidas selline asi edasi sai. Samas, mul endal on kuidagi kahju, et Moldova oma kosmonaudiga finaalist välja jäi. Ja San Marino oli lihtsalt nii halb, et selle üle oleks küll tahtnud veel naerda. Teisest poolfinaalist ei jäänudki nagu eriti midagi meelde, Valgevene oma hundiga võib-olla ainult. Ja muidugi oli teise poolfinaali täheks saatejuhtide esitus. Nüüd on aga suure finaali aeg käes, nii et keskendun sellele.

Ma ei saanudki alguses aru, kas tegu on Eurovisiooni või moeshowga. No ajas veidi segadusse. Ema küsis, palju inimesi saalis on, Reikop kohe vastas. Ma kahtlustan, et mamps on Reikopiga otseühenduses. Eks õhtu jooksul saab sellele ehk kinnitust.

Belgia
Reikopil on õigus, täiesti arusaamatu, millest ta laulab. Ema jaoks oli aga poole laulu ajal üllatuseks tõsiasi, et pooled taustatantsijatest olid naised. Ma pidin naerukrambid saama.

Tšehhi
Ma tahtsin talle tooli viia, kaua ta seal ikka seisab. Olgu, ma saan aru, et keskeltläbi 3 minutit, aga mingu seisku oma tänavanurgal. 

Holland
Vaese mehe Johnny Cash. Ausõna, ma pean nüüd Google'i abi kasutama, sest ma tahan rohkem tätoveeringuid näha. Pealegi, sellel tüübil on seos ka Anoukiga, seega ma pean natuke nagu neile pöialt hoidma nüüd.

Aserbaidžaan
On vaja imet, et see laul mulle meeldima hakkaks. Need taustatantsijate kostüümid ajavad mul südame pahaks. Päriselt.

Ungari
Ma ka vahel laulan duši all, aga see ei vii mind Eurovisioonile. (Kui just nüüd pakkumisi ei tule.) Taustalauljad on nagu mingid hipsterid seal. Ei, see ei ole kompliment. 

Itaalia
Mingi imelik hakkab laulma, räägib oma klaveriga. Ma räägin oma koera ja kassiga, see on juba mõne inimese arvates imelik. Berta veetis kogu loo plekk-kruusi loopides ja haukudes. Ma ei oska seda tõlgendada, seega ei saa ma öelda, kas see on hea või halb.

Iisrael
Mulle see lugu isegi natuke meeldib, sellel võib päris hästi minna. Ta esinemiskostüümi tahaks nüüd endale, saaks selle pärast rahaks teha. Muide, see rõnga asi ajab mind natuke hulluks. Seal peavad kuskil mingid trossid mängus olema, või siis must maagia.

Bulgaaria
Kui armastus oleks kuritegu, siis tema istuks kinni. Ta istuks kinni ka siis, kui sellise jama laulmine kuritegu oleks. Pean aga mainima, et ta esinemiskostüüm täitsa meeldib mulle, välja arvatud need tulukesed.

Rootsi
Kuna ma teadsin, et see lugu mulle eriti peale ei lähe, kasutasin oma aega targalt ja käisin vetsus. Kui tulin tagasi, siis teatas ema, et see on siiamaani kõige mõnusam lugu. Me ei ole ilmselgelt omavahel sugulussidemetes.

Saksamaa
Esimese asjana tulevad meelde sellised artistid nagu Kerli, Iiris ja Melanie Martinez. Ma kujutan ette, et nii mõnigi mõtles, et laulja on super kawaii. See lugu meenutab mulle üht teist lugu ja see ajab mind hulluks. See jääb mind nüüd veel mitu päeva häirima...

Prantsusmaa
Ema sai peaaegu et pahaseks, sest see lugu pole prantsuse lugu. See ei pidavat üldse Prantsusmaaga kokku minema. Ma ei tea, mida ta sellega mõtles. 

Poola
Ma ei saa aru, miks ta ei võinud sokke jalga panna. See on mingi fashion statement või? Ema hakkas mingi hetk kaasa laulma, kuigi alguses käskis tüübil kusagile mujale inisema minna. Pisarad olid veel puudu, siis oleks täislaks olnud.

Austraalia
Kleit sädeles, kuubik sädeles, kõik sädeles. Ma olen võib-olla loll, aga mina ei tea, kuidas vaikuse hääl kõlab. Millal keegi Austraaliale meelde tuletab, et nad ei ole Euroopa?

Küpros
"Oh sa püha jumal," võttis ema kõik kokku. Ma olen mõnes mõttes õnnelik, et enamus neist puurides olid.

Serbia
Kõige parem asi kogu selle etteaste juures oli lauljanna soeng. Ausõna, see mulle meeldsis. Ülejäänu kohta ma seda öelda ei saa.

Leedu
Ma ei suuda ikka uskuda, et see tüüp on 28. Ainus asi, mis ta vanust natukene reedab, on need kortsukesed silmade ümber. Hüpe tuli vist välja, vähemalt tundus nii.

Horvaatia
Ma ei saa, miks nad kõik finaali saades šokis on ja välja kukkudes on nad õnnelikud, et üldse Eurovisioonil esineda saanud on. Pullikaka! Muide, ma teadsin kohe seda kostüüm nähes, et sellega tehakse väike trikk. See oli lihtsalt nii läbinähtav.

Venemaa
No olgem ausad, Kirkorov oskab alati kaasakiskuva looga seotud olla. See lavashow mõjus isegi mu emale, kes tavaliselt sellisest asjast huvitatud ei ole. Jah, sellised trikid mõjuvad.

Hispaania
Reikopi kommentaaride puhul on spoiler alert kohustuslik. Ma ei tea, see lugu polnud just minu teetass, aga rahvale läks peale.

Läti
Ma ei saa ikka aru, miks ta karjub. Ja see on ka kõik, mida ma selle loo kohta öelda oskan. Viga on vist minus.

Ukraina
Mulle meeldib see lugu, sest see on midagi teistsugust.

Malta
Ma naeran ennast ribadeks, see on lihtsalt liiga hea. See ilus sädelev kleidike pidi olema tavaline rasedate kleit. Kui ma kunagi peaksin imeläbi rasedaks jääma, siis näete mind ainult sellistes kleitides. Päriselt.

Georgia
See "asi" mulle natuke isegi meeldib. Ainult tuledega oleks võinud tagasi tõmmata, sest see oli ausõna epileptiku õudusunenägu. Õde arvas, et tüüp oli laksu all. See seletaks ka nii mõndagi.

Austria
No laula siis prantsuse keeles, kui see sulle nii väga meeldib. Minu arvates näeb ta välja nagu mingi Disney printsess, ainult et need laulavad inglise keeles. Või meil siis eesti keeles, sest dubleerimine on praegu moes.

Suurbritannia
Ema arvas, et see on "nii mage". Ma nõustun temaga täielikult. Robbie Williams võib seenele sõita. Bertat ajas see jooma ja Tixi avastas, et ta varbaküüned on liiga pikad. Nagu isegi aru saate, siis me ei olnud sellest loost vaimustuses.

Armeenia
Tema arvates lähevad need kolm minutit liiga ruttu, minu arvates just liiga aeglaselt. Eks see olene kõik ikka sellest, kummal pool vetsuust sa oled. 

Nii, Justin Timberlake ongi Eurovisioonil. Polnud paha, polnud üldse paha. Me kõik hakkasime siin vaikselt kaasa tantsima ja puha. Saatejuhtide lugu oli kogu selle õhtu parim osa. No ausõna, enam paremaks minna ei saa. Ja ma pidin kohe oma sõnu sööma, sest Lynda Woodruff on tagasi. Ma naersin nii kõvasti, et ma ei peagi nüüd kõhulihaseharjutusi tegema.

Kas nad tõesti arvavad, et kui neid punkte niimoodi esitletakse, siis on lõpuni põnev? Austraalia juhib Eurovisiooni, selgitage seda nüüd oma geograafiaõpetajatele. Võitis Ukraina! Ma olin selle punktisüsteemi suhtes skeptiline, aga see tõesti töötas. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar