laupäev, 31. oktoober 2015

The season of the witch ehk 10 lugu, mida täna kuulata

Ongi käes Halloween. Kuna see on teada-tuntud nõidade meelisaeg, siis sel korral toongi teie ette 10 muusikapala, kus on vähem või rohkem nõidadest juttu. Kel aga huvi täna õhtul mingit toredat filmi vaadata, siis kiigaku aga heaga siia

1. Burn the Witch
Stone Gods oli briti bänd, mille moodustasid mõned The Darknessi liikmed peale laulja bändist lahkumist. Nende esimene EP kandiski nime Burn the Witch, samuti leiab selle loo nende esimeselt ja ainsalt kauamängivalt. Kuigi jah, väidetavalt sai salvestatud ka teine album, aga kuna meeste eelmised bändid taas kokku tulid, jäigi Stone Gods soiku.

2. The Witch Queen of New Orleans
Redbone oli USA ansambel, mis nautis suuremat edu just Euroopas. Pala on nende kolmandalt albumit, mis siinpool lompi kandis sama nime. Muide, lugu räägib ühest toredast voodoo preestritarist. Blogi alalistele lugejatele võib lugu tuttav tunduda, sest ma olen siin jaganud Tom Jonesi versiooni. 

3. Season of the Witch
Antud pala on šoti muusiku Donovani sulest, kuid singlina ei tulnud see kunagi välja. Küll aga on see fännide seas alati populaarne olnud. Võib veel mainida, et kitarri mängib Jimmy Page, kes mõned aastad hiljem Led Zeppeliniga maailmakuulsaks sai.

4. Angel Witch
Briti muusikaga ka jätkame. Angel Witch on heavy metali bänd, mille ridadest on praeguseks nii palju muusikuid läbi käinud, et kahe käe sõrmedest jääb väheks. Bänd on olnud ka Dave Mustaine'i suureks mõjutajaks. YouTube'ist leiab ka loole omal ajal tehtud video, mis on tõesti ajastule truu.

Nüüd aga midagi palju uuemat. Antud pala leiab USA bändi Clutch kuu alguses ilmunud albumilt. Tegu juba nende 11 stuudioalbumiga, millel on ka edetabelites üsna hästi läinud. 

See lugu peaks nüüd kõik meeled rõõmsaks tegema. Antud pala laulis sisse Ross Bagdasarian, kes on süüdi sellest, et terve maailm teab koopaoravaid. See oli isegi 1958 aasta suvel edetabelis esikohal, mis oli enne Chipmunkside sündi. Tegu oligi mehe esimese katsetusega sellise piiksuva hääle saamisel. 

Sama aastakäiguga ka jätkame. Kip Tyler and the/his Flips oli Los Angeleses tegutsev ansambel, mille kohta pole eriti infot kuskilt saada. Ma ei tea, võib-olla otsin valedest kohtadest. Igatahes on tegu mõnusa looga. Mõnele võib tuttav tunduda aga hoopis teine lugu.

Vana hea Jethro Tull ja vana hea Top of the Pops. Rohkem polegi midagi öelda. 

9. The Witch
The Sonics on garaažiroki bänd, mis vahelduva eduga tegutsenud 60ndatest alates. Seegi pala just samast kümnendist pärit, kui kuulates ise aru ei saa. Väidedavalt on nad inspireerinud nii Bruce Springsteeni kui ka Nirvanat, nii et omal ajal olid nad kõvad tegijad. 

Taas Inglismaale tagasi. Kui teile ei meeldi Kate Bush, siis me ei saaks arvatavasti omavahel üldse mitte hästi läbi. Ma ei soovita aga teil oma arvamust selle loo järgi kujundada, sest see on natuke teistmoodi...

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar