pühapäev, 22. juuli 2012

You don't know me...

...never will, never will 

Sa annad inimesele infokillukesi endast iga päev kolm aastat ning sulle öeldakse, et sa oled võlts. Sa oled kinnine. Sa ei räägi kunagi endast. Ilmselgelt pole see inimene kolm aastat sind kuulanud või ta ei ole suuteline ise suurt pilti kokku panema. Sina oled olnud aus ja usaldav. Sa oled talle rääkinud seda ja teist, mõeldes, et kõike korraga oleks liiga palju. Parem on osade kaupa inimesele selgeks teha, kui suur pasalasu su elu ikkagi olnud on ja kui katki sa tegelikult oled, olgugi et üritad näida tugev.

Paratamatult mõtled sa, et miks sa üldse vaeva näed. On ta ju ikka ja jälle ilmutanud märke sellest, et tegelikult ei jõua miski talle kohale. Või kui jõuab, siis ta lihtsalt ei mäleta kõike. Jah, oled rumal ja arvad, et ka kõigile teistele jääb absoluutselt kõik meelde. Ka pisiasjad. Nagu kellegi komme piprateri popkornina krõbistada või kellegi teise esimese lemmiklooma nimi või kellegi kolmanda lemmik jäätisekohviku nimi ja isegi aadress. Jah, sa oled rumal ja loodad, et kõik jääb meelde. Kõik jääb meelde ja ta teab, kes sa oled. Ta teab, kust sa tuled. Mõtled, et miks sa vaeva näed, kui ta nagunii mõne aja pärast kaob, et siis hiljem jälle välja ilmuda ja öelda, et sa oled nii kinnine. Nii kuradima kinnine, et räägid talle sellest, kuidas end meelega vigastad või kuidas peale õhtusööki näpud kurku pistsid. Jah, see on selge, et sa ei räägi talle kunagi mitte midagi.

Siis märkad end mõtlemast, et kes siis sind ikkagi päriselt tunneb. Kas selline inimene on üldse olemas? On see su sõber, keda sa tead juba 15 aastat? Vaevalt. Te võite küll nii kaua juba sõbrad olla, aga mingil imelikul kombel pole sa talle kunagi kõigest rääkinud. Jah, ta teab nii mõndagi, aga tal pole tegelikult õrna aimu ka, mis su elus toimub. Teda ei huvitagi, sest enamasti on põhiteemaks tema elu. Sa pead alati talle ja kõigile teistele nõu andma. See on sinu "töö". Kedagi eriti ei kotigi su enda elu, sest ilmselgelt on kellegi teise muresid liiga igav kuulata. Enda omad on alati tähtsamad, kas pole?

Õnneks avastad lõpuks siiski, et tegelikult on üks inimene, kes sind väga hästi teab. Imede ime, ka temaga oled sa tihedamalt suhelnud kõigest kolm aastat. Ta oli ainus, kes oli olemas, kui oli tõesti vaja õlga, mille najal nutta. Võib-olla seepärast polegi sa temaga rääkides kunagi kaitsepositsioonis. Võib-olla seepärast usaldad teda täielikult ka siis, kui tunned, et kedagi ei saa usaldada. Jah, sa tead, et sul on usaldamisega probleeme. See on ka üks põhjus, miks sa inimestele korraga palju ei räägi. Tema puhul see aga ei kehti. Ta teab sust liiga palju. Kui te kunagi tülli peaks minema, siis peaksid sa ta vist tapma, et ta jumala eest kellelegi midagi välja ei lobiseks. Kuigi, teda tundes, seda ei juhtuks ka siis, kui keegi teda piinaks. 

Selge on see, et usaldus tuleb ära teenida. Selge on ka see, et kui see on kord reedetud, siis seda tagasi ei saa. Just seepärast ei räägigi sa oma suurele sõbrannale kõike. Just seepärast hoiad end tagasi. Inimsuhted on keerulised. Arvatavasti mõtleme need ise keeruliseks, aga see polegi oluline. Võib-olla teavad sind kõige paremini su blogi alalised lugejad. See on isegi loogiline, sest tihti oled sa blogis avameelsem kui nii mõnegi tuttavaga. Sa jagad nendega oma muresid ja rõõme, enamasti muresid. Samas, ka blogis pole sa kõigest kirjutanud. Lihtsalt ei saa, sest ka need inimesed, kellest oleks nii palju kirjutada, võivad seda lugeda ning ennast ära tunda. Sa ei saa kirjutada sellest, kui palju haiget nende sõnad tegid või kui väga sa kardad, et nad võivad midagi väga hullu teha. Lihtsalt ei saa. Ja nii hoiad sa selle enda teada, nii et ka su lugejad ei tea kõike.

Kogu see mõtlemine paneb su pea valutama ja sa jätad selle drafti mõneks päevaks rahule. Sa oled inimvare ja leiad, et see teema on liiga raske hetkel. Avad selle hiljem jälle ning mõtled tükk aega, kas poleks targem see hoopis ära kustutada. Siiski otsustad "publish" vajutada. Mis on kõige hullem, mis saab juhtuda?

Let's pretend that we are the same...  

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar