kolmapäev, 23. mai 2012

Poo-poo ehk Euroviisut vol. 1

Pean tunnistama, et ma pole ühtegi lugu enne kuulanud. Peale meie euroloo tean veel Inglismaa oma, aga seda ei kuulanud ma lõpuni. Englebert omab, seda ma ütlen.

Montenegro: No kui inimene võtab endale nimeks Rambo, siis asi peab hea olema, aga noh... Mis kurat see on? Kui see pidi nali olema, siis mina sellest aru ei saanud. Oleks mõjusam olnud, kui laval oleks olnud päris eesel.

Island: See on nüüd siis see lugu, mis mu venna arvates mulle meeldima peaks. Tunnistan, et üsnagi meeldiv pala oli. Boonuspunktid kohustuslikuks muutunud viiuli eest. Häiris see, et tädi tundus sitaks pinges. Pole ju midagi hullu, vaid sajad miljonid vaatavad ja ootavad, et sa midagi pekki keeraks. No pressure.

Kreeka: Kreeka on Kreeka on Kreeka. Peaks neile käru keerama ning nende poolt hääletama, las võidavad. Tahaks näha, kuidas nad siis järgmine aasta seda Eurovisiooni korraldama hakkavad, höhöhöö. Kui sa näed välja nagu kallis prostituut, siis ei aita sind ka kuulsatelt maalidelt võetud poosid.

Läti: Tore on laval näha normaalmõõdus ja -kaalus naisterahvaid. Maitsekad kleidid. Tekib tunne, et tegu on millegi muuga ja mitte armastatud/vihatud Eurovisiooniga. Kuhu ma sattunud olen? Kes kanalit vahetas?

Albaania: Lahe soeng. Miks silmad kinni pidid olema? Vot sellest ma aru ei saanud. Küll kriiskas, mina tahtsin juba nutma hakata. 

Rumeenia: Reikopi arvates tahab bänd huvitavam näida, aga mina täiesti usun, et mõni ei vaatagi seda ülejäänud paska, millega võisteldakse. Hoogne lugu ja tore näha, et solist ei lasknud end häirida sellest, et monitor ei töötanud. Pikad jalad, tulevärk, kõik see, mis sellel lauluvõistlusel olema peab.

Šveits: Vennad lavale! Billy Idol wannabe, ausõna, muud ma ei oska öelda. Kedagi meenutab veel... Ei, täitsa kuulatav poprokk.

Belgia: Iris, kes armastab pööraselt Eurovisiooni ja on kõige noorem osaleja. Teate, ma isegi ei pannud seda lugu eriti tähele. 

Soome: No tere talv, Soomet esitab rootsikeelne lugu. Kes seda enne näinud on? Igav, mitte midagi, mille üle naerda. 

Iisrael: WTF? 13 ihukaitsjat, relvakabuurid? Kõik naudivad end laval täiega, lugu oleks vabalt võinud 60ndatel hitt olla. Päriselt.

San Marino: Nüüd siis see Facebooki lugu. Oih, sotsiaalvõrgustiku laul. Uh, oh, ma ei oskagi kohe midagi öelda.

Küpros: Hurraa, Küprose naistel on rohkem riideid seljas kui Kreeka omadel. Eks see ole ka arusaadav. Kui eelmine oh-oh-oh'tas end läbi laulu, siis see on lisanud ka la-la-la-la-la oma loole. Geniaalne. Ja kas ta on täis?

Taani: Naera end puruks, nüüd tuleb lavale laulja, kes leiti sotsiaalvõrgustike kaudu. Oh, Internetiajastu, me armastame sind nii väga. Kas ta läheb siis tagasi tänavatele, kui ta ei võida? Ksülofon FTW!

Venemaa: Need memmed on parim asi, mis Venemaa üldse sellele võistlusele kunagi saatnud on. 

Ungari: See on nüüd siis see laul, mis kummitama jääb. Ma mõtlen seda tõsiselt, ma käin nüüd neljapäevani ringi, see peakolu sees kumisemas. Kahjuks.

Austria: Olgu, mingid wannabe räpparid ja postitantsjad. Täiesti normaalne, siin pole midagi imestada. Kahju ainult, et nad kogu aeg poo-poo karjuvad. Palun öelge, et ma seda enam kunagi uuest nägema ega kuulma ei pea. 

Moldova: See laulja meenutab mulle kedagi, aga ma ei suuda välja mõelda keda. I'm fucked. Ja selle jama pärast ei suutnud ma laulule ja esitusele keskenduda. Kurat küll.(Edit: Twitterist selgus, et tegu oli Edward Nortoni ja Colin Farrelli lovechild'iga. Kas sellele üldse eestikeelne vaste ka on?)

Iirimaa: Jedward, Jedward. Kas ma juba ütlesin Jedward? Me kõik teame, et need hüperaktiivsed kaksikud ei oska laulda ja seepärast ongi nii kuradi naljakas, et nad juba TEIST AASTAT JÄRJEST Iirimaad esindavad. Ilmselgelt pole seal saarel enam mitte ühtegi teist lauljat, kõik kasvatavad kartulit.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kui sa laulda ei oska, siis roni Eurovisioonile. Kui sõnu kirjutada ei suuda, siis ohi ja lalalalaata ning Euroopa on sillas. Ja kasuks tuleb küpsetamisoskus.

Peab ütlema, et see vahepala häälte lugemise ajal oli terve ülekande parim osa. Näha oli, et see trummipõrin meeldis rahvale ning ka osalejatele, kes seal tantsu vihtusid.

Finaali said: Rumeenia, Moldova, Island, Ungari, Taani, Albaania, Küpros, Kreeka, Venemaa, Iirimaa.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar