esmaspäev, 15. detsember 2014

15. detsember: The twinkling of the lights, the scent of candles fill the household

Kui välismaal tehakse jõulutuledega igasuguseid tükke, siis meil pole selline õue ja maja tuledega kaunistamine veel nii populaarne. Siin-seal võib neid küll märgata, aga see on pigem erand kui reegel. Akendel võib advendiküünlaid ja teisi kaunistusi palju rohkem kohata. 

Päris küünaldega on aga hoopis teine lugu. Neid ikka ostetakse ja põletatakse. Tean paljusid, kellel on korralik küünlavaru. Tuleb tõdeda, et ka ise saab hingede- ja jõuluajal rohkem küünlavalgust nauditud.

Kui huvi on, võib küünalde valmistamisest videot vaadata. Muidugi võivad hakkajamad küünlaid ka ise teha. Jäälaterna tegemine võib jõulude paiku ära jääda, sest see oleneb siiski suuresti ilmast. Samuti ei pruugi võimalik olla näiteks väikestest lumepallidest laternate meisterdamine.

Küünaldega annab igasuguseid lauakaunistusi teha. Neid võib panna purkidesse või klaasidesse. Mulle endale meeldib kõige rohkem see variant, kus veinipokaalid on tagurpidi keeratud. Sel moel on koht nii küünaldele, kui ka pokaali sees väikestele jõuluehetele.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar