neljapäev, 11. detsember 2014

11. detsember: A tree that smells of pine

Üks "reliikviatest"
Jõulude juurde kuulub kõige muu kõrval ka kuuse tuppa toomine. Sellele riputatakse siis igasugused kulinad külge ning mingil hetkel ilmuvad puu alla kingid.

Kuuse ehtimine tekitab mõnele sama suurt peavalu nagu kinkide pakkimine. Kõigepealt tuleb õige puu välja valida, kas siis metsas või müügiplatsil. Samas, tänapäeval on kunstkuuskede valik nii lai, et nende seastki on lemmiku valimine raske. Osadel on tuled juba peal, teised on valged või lausa roosad. Võtab silme eest kirjuks ikka küll. 

Mõne aasta tagune puu
Kui puu koju toodud, tulebki kaunistused külge panna. Muidugi võib ehted lihtsalt niisama okstele riputada, aga soovitatakse siiski enne mingi plaan teha. Meie näiteks kaunistasime üks aasta kuuse ainult kuulidega. Tulemus oli päris ilus. Esimesena lähevad puu peale alati tuled ning traditsiooniliselt sätib meil need paika ema. See on kuidagi niimoodi välja kujunenud. Kõigil on ju oma pühadetraditsioonid.

Siin õpetatakse kuuske profi moodi ehtima. Selle järgi otsustades teen ma kõike õigesti. Not bad. Siit aga võib leida lihtsalt inspiratsiooni. Nii mõnigi puu selles galeriis teeb natuke kadedaks. Kui aga kuuske tuppa tuua ei taha, siis tuleb appi BuzzFeed.

Nüüd kõik aga kuuski ehtima!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar