laupäev, 7. detsember 2013

7. detsember: kingituste pakkimine

Mõnes inimeses tekitab kinkide pakkimine stressi. Nad ei oska seda eriti ega üritagi seda varjata. Nende inimeste õnneks aga pakitakse kinke nende eest ja korraldatakse isegi kursusi ning sel teemal on isegi raamat välja antud. Siis on veel inimesed, kes oskavad seda üpris hästi, aga kelle fantaasia vahel tõrgub. Eks see tegevus olegi üks mässamine ja vahel võivad asjad ka veidi untsu minna.

Kuigi poest on saada igas mõõdus kotte ja kirevaid pabereid, siis mõnikord võib kinke pakkida teistmoodi. Pakkimiseks võib kasutada ühevärvilist või vana head jõupaberit. Viimane võib tunduda kohe eriti igav, aga seda annab kaunistustega huvitavaks muuta. Käbid ja kuuseoksad annavad pakile hoopis teise ja väga looduslähedase ilme. Samas võib lõigata välja erinevas suuruses ja toonis lehti, et nendega siis kingitus kaunistada. Lisaks kuldsed kuljused ja stiilne kingitus võib kuuse alla rännata.

Pildile klõpsamine viib nutikate ja omamoodi meisterdamiste juurde

Kingipaki kaunistusi õpetatakse tegema ka siin. Igaüks võib ise meisterdada kuuse või lausa uhke rosetti. Neid viimaseid saab teha ajakirjadest ja -lehtedest, vanadest maakaartitest või isegi mõnest vanast joonistusest. Igaüks on isemoodi ja teist sellist ei leidu. Kinke võib kaunistada metalse paela või värviliste nööpidega. Pole ka hullu, kui kingipakipaberit ei leidu ja poodi enam ei jõua. Ka sel juhul aitavad ajalehed. Väiksemad kingid võib muidugi ajakirjade värviküllastesse lehtedesse pakkida, ongi sama kirev kui poest ostetud paber.

Kuidas teie oma kinke pakite?

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar