neljapäev, 12. detsember 2013

12. detsember: Home again to the laden table


Mõned ideed jõulualaua katmiseks ja kaunistamiseks, et võimas söömaaeg ikka ilus vaadata oleks. Mulle meeldivad väga need piparkoogist kuused taldrikutel. Igaüks saab oma kuuse pärast ära süüa või siis koju kaasa võtta. Kui aga kuuskede tegemine liiga raske tundub, siis võib ju vabalt kohakaardid hoopis piparkookidest teha. Niimoodi saab igaüks oma nimega piparkoogi.

Veel üks tore mõte on kuuseehetest püramiid. Meil kõigil on ju piisavalt kuule, mida üksteise otsa laduda. Need ei pea olema ainult punased, teised värvid on ka ilusad ja toredad. Kõik oleneb muidugi sellest, milline ülejäänud laud välja näeb. Kui laual on traditsioonilised jõuluvärvid, siis vast lillad kuulid ei sobi. 

Küünaldega kompositsioonid on alati moes. Olgu need siis väljapaistvates toonides ja säravad või mahedad ja maalähedased. Arusaadav, et kõigil pole võimalik käbisid, okse ja pakke oma laua kaunistamiseks kasutada, kuid keegi ei keela ju metsa käbisid korjama minna. Nii mõnigi läheb toob metsast ise kuuse, haaraku mõned käbid ka siis juba kaasa. Apelsinidega pole aga erilist muret, sest poes käib nagunii rohkem inimesi kui metsas. Maitseainete seast leiab ka nelki ning kaunistamine võib alata.

Alati pole palju vaja, et jõulumeeleolu luua. Mõnikord piisab vaid laudlinast, näiteks sellest kuldsete kuuskedega laudlinast. Jõululauale sobivad ka kuusekujulised küünlad. Kellele aga küünlad ei meeldi, see võib oma laua keskele teha toreda kompositsiooni kuusevanikust ja mõnest jõuluehtest.

*Pildid on leitud suurest ja laiast Internetist.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar