neljapäev, 23. juuni 2011

Yeah you would walk on down to the health food store


Kolasin siin foorumites ringi ning ühes on tore teema igasugustest toidulisandidest, mida inimesed kasutavad. Põhimõtteliselt hakkas ühte kasutajat huvitama, mida teised endale peale toidu näost sisse ajavad. Enamus postitajaid on mehed ja mõni nimekiri on ikka päris pikk. Nii ma siis loengi neid ja imestan, et milleks küll seda kõike vaja on.

Jube tore on ikka lugeda, et inimesed võtavad kalamaksaõli ja ternespiimakapsleid. Kalamaksaõlil on minu meelest jube maitse. Ja milleks ternespiimakapslid? Mul vanaema on ikka ternespiimast kooki teinud. Pole siin mingeid kapsleid, mis roppu raha maksavad, vaja. Kook on pealegi üsna hea maitsega. Kahjuks pole meil enam lehma, nii et see luksus jääb nüüd ära. Peale selle tehakse vadakupulbrist jooki ning kaanitakse see endale sisse. Hurraa, laske käia! Vahel joon ise seda Farmi vadakujooki. Pole tulnudki selle peale, et mingit pulbrit ostma hakata. Lisaks on mõni armunud õunaäädikasse ning teised jälle sõltuvuses igasugustest spordijookidest.

Seda kõike lugedes tabasin end järsku mõttelt, et miks mina mingeid toidulisandeid ei võta. Kas tõesti on see pulbri- ja tabletimajandus tähtis? Või saab siiski ka ilma selleta? Nojah, vitamiine tasub ikka ju võtta, sest paratamatult ei saa me toidust päevast annust kätte. Või noh, enamus meist ei saa. Olen kindel, et leidub mõni selline friik, kes saab. Tavaline inimene lihtsalt ei vaeva end sellise jamaga.

Naabriperes liha ei sööda ning sõbranna kiidab idusid taevani. Võib-olla on tõesti minul midagi viga, et võin liha süüa ning idudest vaimustusse ei satu. Alles sai siin sünnipäevade ja lõpetamiste puhul üsna palju kooki-torti ka vintsutatud. Ehk peaks nüüd mõne kaalu alandava preparaadi poole vaatama hakkama? Olgugi, et ma sellisesse jamasse ei usu, kuigi rohelist teed kulistan hea meelega. See kiirendab ainevahetust. Päriselt ka. Pealegi on sellel ka jahutav toime, nii et võib palavaga ikka kuuma teed juua.

Ma ei imestaks, kui järgmiseks hakkavad nad seal foorumis oma toitumisharjumustest rääkima ning mingeid eriti häid dieedinippe jagama. Sellele järgneb nagunii hästi tervislikke toitude retseptide vahetamine. Siis räägitakse nagunii ka trennist, sest tervislike eluviiside hulka kuulub ju teatavasti ka sport. No mis siin ikka, sõbranna hakkas ka jooksma. Samas oli ilgelt hea temaga peale seda poodi minna. Tema lehkas higi järele ning lonkas, kuna jalad jooksmisest valusad. Mina sain kõrval lihtsalt ilus olla ning teeselda, et selleks pole vaja vaeva nähagi. (Mis sest, et endal aknekreemi tuub kotis.) Peaks ehk ise ka uuesti jooksma hakkama, kuigi sellest ei tule vist midagi välja. Nimelt on parem põlv nii probleemne, et parem oleks kohe kargud välja otsida. Samas, alati võib sellele tugisideme ümber tõmmata.

Tegelikult seletasid need toidulisandite nimekirjad nii mõndagi. Kui sellele igaüks nüüd oma treeningkava ka lisaks, siis oleks lausa super. Sedasi võin ma kõigile avaldada saladuse, kuidas kiitsakast asiaadist sai korraliku kuuspakiga musklimees. Loomulikult on tore minna peale täiuslike kõhulihaste vaatamist klubisse, kus mingi õllekõhuga jorss lubab joogi välja teha. Kuigi jah, kui ta paar piisavalt kanget jooki ostaks, ei häiriks see pugu ju enam kedagi.

Peaks ehk hoopis sõbrannaga rääkima ning linna staadionile koos jooksma minema. Või siis ilusti jõusaali. Seal võiks trenni kõrvalt musklimehi lantida. Kuigi jah, siis lõpetaks mingi erilise ajuhiiglasega nagu Zack The Big Bang Theory'st. (Kui te seda sarja näinud ei ole, siis te ei peagi aru saama.) Samas pean tunnistama, et minu viimase aja trenn on 2 kassi ja 3 koera ohjeldamine ning põrandate pesemine. Te ei kujuta ette ka, kuidas mopiga vehkimine käelihaseid treenib. Ah, eks see sõbrannaga jõusaali minek plaaniks jäägi. Istun kodus edasi ning treenin Nirti moodi kõhulihaseid.

2 kommentaari:

  1. Ma just enne mõtlesin,et sa käid ju kutsudega jalutamas küll. See ka trenn :D

    VastaKustuta
  2. Tore, et see ikka trennina arvesse läheb :D

    VastaKustuta